תמונת מנהל פורום
דרוש מנהל לפורום
אודות הפורום
התייעצו עמנו בכל נושא הקשור לדיני התכנון והבנייה בישראל. בונים, משפצים, מבקשים היתר בניה, מתכננים שינויים במבנה, מתמודדים עם חריגות בנייה ועוד? כאן בפורום נעניק מענה משפטי והכוונה ראשונית.

הפורום סגור לשאלות ותשובות - דרוש/ה מנהל/ת לפורום מערכת האתר | 04/05/2022 10:28

לפניות בנוגע לניהול פורום תכנון ובנייה, נא לפנות להנהלת האתר.
i.lawforums@gmail.com

או לחייג 6390041 03

ולבקש את אורין


הוספת תגובה לעמוד המלא

מרפסת משה | 04/05/2022 10:09

המרפסת שלי הינה מרפסת מקורה. סגרתי אותה עם חלונות זכוכית הניתנים לפתיחה. העבודה הזו בוצעה ללא בקשת אישור מהעיריה. בימים האחרונים פונה העיריה לבעלי המרפסות המקורות בבניין ודורשת מהם לפרק את הסגירות השונות. האם ניתן לבטל את הדרישה מבחינה משפטית? האם יש הבדל בין "מרפסת" ו"מרפסת מקורה" בעניין הסגירה? האם קיימת בעיית בטיחות המאפשרת סגירה כדי להמנע מאבק וגשם ? לציין שהמרפסת נבנתה לפני שנתיים והעיריה לא הודיעה דבר עד עתה למרות שידעה על כך . לציין עוד שהבניינים בהם אנו גרים הם בעצם אתר בנייה שסגירת המרפסות המקורות בעצם התחייב מהיותנו גרים באתר בנייה (מניעת אבק ורעש מהבנייה סביב). נשמח לקבל התייחסות לנושא זה. תודה מראש.


הוספת תגובה לעמוד המלא

תביעה של קבלן שחר | 01/05/2022 16:45

שלום,

צמוד למגרשנו קיים מגרש ציבורי שבנו עליו מבנה ציבור. במהלך עבודות הבניה טרקטור שהיה בשטח פדע בגדר המוסדית שלנו, עיקם ושבר אותה.

הפרויקט הימוט הפיקוח מועצה.

האם ניתן לתבוע את הקבלן שאינו מעוניין בהחלפת הגדר? נעשה ניסיון לסדר את הקיים, עי ריתוכים שונים ומכוערים ותיקונים שאינם מתקבלים עלינו. הגדר הייתה חדשה לפני התחלת העבודות.

תודה רבה


הוספת תגובה לעמוד המלא

בנייה לא חוקית אור | 30/04/2022 23:24

היי שאלה לגבי שכן שבנה לי מול חלון המטבח,ולמעשה בנב שם מרפסת לא חוקית ובכך חרג מקו בנייה השאלה היא כזאת: העניים תבעה אותו אבל שנים עברו ולא נעשה כלום,האם אני יכול לתבוע אותו בלי קשר לאדישות של העירייה שלא באמת מזיזה משהו והפחד שלי הוא שבסוף הם יאשרו לו את החריגה ,וגם למה הערייה לא מבקשת לשמוע את הצד שלי בעניין שהוא בנה לי בחלון המטבח?תודה


הוספת תגובה לעמוד המלא

ערבות בדק חיים | 24/04/2022 00:28

דרישתי לקבל ערבות בדק בפרויקט פינוי-בינוי, היזם סרב וב"כ הבעלים תומך ביזם.

האם סרובי לחתום על הסכם פינוי-בינוי כל עוד לא אקבל ערבות בדק יכולה להיות עילה לתביעה כדייר סרבן.

לתשובתכם אודה


הוספת תגובה לעמוד המלא

עצומה לפינוי דייר נ | 21/04/2022 11:30

שלום,

מקווה שזה הפורום הנכון. במידה ולא, אשמח להכוונה לפורום הנכון.

הבן שלי בן 26 קנה דירה לפני כשנה, דירה שהיתה ריקה כ4 שנים. לפני כחצי שנה לאחר ששיפץ אותה עבר להתגורר בה. מאז שעבר אליה, השכנים לא מפסיקים להציק לו, על כל דבר. מפריע לשכנים שהוא עולה במדרגות(בשקט), מפריע לשכנים שהוא שומע מוסיקה(לא בקולי קולות), מפריע לשכנים שחברים באים אליו(אך לא עושים רעש). בקיצור מפריע להם שהוא נושם בבניין. לבן שלי יש רכב והוא מחנה אותו במקום מותר, אבל מפריע להם גם איפה שהוא מחנה אותו, כי הם טוענים שזה חוסם מעבר, דבר שלא קורה. ניסה לחנות במקום אחר, אך מפריע להם גם שהוא חונה שם, כי מדובר ברכב פרטי אך ארוך, וטענו שהוא חוסם מדרכה(חסם מעט, אך היה מעבר להולכי רגל). אך אין דרך אחרת לחנות את הרכב, כי אחרת הרכב יבלוט ויחסום מעבר לכלי רכב. אתמול נחצה קו אדום ופינצ'רו לבן שלי 2 גלגלים ברכב, וכתבו לו על הרכב(באבק בשמשה) "לא לחנות". אין לנו מושג מי עשה זאת, למרות שחושדים שמישהי, כי פעם איימה עליו שהיא תפגע ברכב, אם ימשיך לחנות באותו. לפני מס' שבועות הגיעה לבן שלי ידיעה ע"י מישהו שעובד איתו, שאחת השכנות מכירה את העובד ואמרה לו זאת, שהדיירים מתכננים לחתום על עצומה לפינוי הבן שלי מהבניין, מהדירה שלו. האם אפשר לעשות זאת ולפנות אותו מהדירה(דירה שהוא רכש)? בנוסף אנחנו רוצים לשים מצלמות לכיוון החניה, האם זה חוקי לעשות זאת? 


הוספת תגובה לעמוד המלא

החלטת הכנסת על ביטול הקלות בנייה יוסי | 16/04/2022 14:30

 לפני כמה חודשים פורסם שהכנסת החליטה ש-"תוכנית חדשה שיוחלט על הפקדתה אחרי ינואר 2023 תהיה במסלול ללא הקלות כמותיות".

יש בבעלותי דירה שנבנתה בשנות ה-80 וכוללת מרפסת שלא רשומה בטאבו ובהיתר הבנייה המקורי, כפי הנראה מדובר בבעיה משותפת לי ולעוד כמה דירות מקבילות בפרויקט, כנראה שהמרפסות האלה נבנו במקור ע"י הקבלן ללא אישור.

השאלה היא האם ההחלטה החדשה לאסור על הקלות בנייה אומרת שיש לי כעת חלון זמן מוגבל לנסות ולהכשיר את המרפסת הזו ולאחר מכן לא ניתן יהיה לעשות זאת יותר? או שההחלטה החדשה חלה רק על פרויקטים חדשים שייבנו החל מ-2023 ולא קשורה להכשרת חריגות בנייה בתוכניות ישנות?


הוספת תגובה לעמוד המלא

בניית גדר ופרגולה איציק | 13/04/2022 12:59

שלום 

שתי שאלות לגבי בית קרקע

האם יש מגבלה לגובה  של שער חשמלי וגדר אלומוניום בחזית הבית ( בשטח הפרטי)

  ומה המגבלה מבחינת שטח  לשם בניית פרגולה שצמודה לבית?

שתי השאלות מתייחסות לבניה ללא בקשת אישורים

תודההוספת תגובה לעמוד המלא

קיר משותף בין שני שכנים רוני | 12/04/2022 20:28

שלום ,

אני גר בבית פרטי דו-משפחתי , בנוי קיר משותף ביני לבין השכן הצמוד(קיר שנבנה בהקמת הבית שלי ומפריד לגג המרוצף של השכן) לבין פרוזדור ארונות בחדר שינה שלי ,

השכן מתכנן בעתיד לבנות חדר בגג שאותו קיר מהווה חלק מקירות החדר המתוכנן .

האם יכול לבנות את החדר בגג ללא רשותי ?

הקיר של החדר המיועד לבנייה מקביל ומשותף לקיר בחדר השינה שלי ואני חושש מרעש אני יכול לחייב את השכן לבנייה של קיר מקביל לקיר המשותף או להתנגד לבנייה של החדר

תודה מראש להתייחסותהוספת תגובה לעמוד המלא

איך לעכב את טיפול בתביעה אבי | 12/04/2022 18:45

שלום רב, הגשתי תביעה למתן פס"ד הצהרתי בבית המשפט המחוזי, דיני תאגידים, ללא ייצוג של עו"ד. לאחר הגשת תביעה, אותם הנתבעים הגישו ערעור בבית המשפט העליון על תביעה אחרת בגין נזקי גוף. אני מעדיף לקבל החלטה בבית המשפט העליון לפני המשך ניהול בתביעה הצהרתית. לפיכך יש לי שאלות לעורך הדין הנכבד:

1. באיזו דרך אני יכול לעכב טיפול בתביעה בבית המשפט המחוזי, עד למתן פסק דין בתביעה אחרת עם אותם הנתבעים בבית המשפט העליון?

2. האם אצטרך במקרה של עיכוב לשלם הוצאות משפט לב"כ הנתבעים?

תודה רבה


הוספת תגובה לעמוד המלא
להודעות נוספות גלול מטה