אודות הפורום
פורום דיני חוזים הוקם כדי לתת במה לשאלות בכל תחומי דיני חוזים. החל משאלות על הסכם שדורש ביאור, או חוזה שלא ברור גורלו. חוזה שכירות מפלה, או הפרת חוזה מקוממת.
מה קורה אם סיכמת עם מישהו את הדברים בעל פה - האם זה הסכם מחייב? רשמת 4 משפטים על מפית וחתמת למטה? ניהלת מו"מ ממושך והצד השני שינה דעתו ברגע האחרון? זהו המקום לשאול את השאלות ולהבין איזה כלים עומדים לרשותכם בעולם המשפטי של דיני החוזים.

האם השוכר יכול להתנות תשלום שכירות בקבלת קבלה חני | 28/09/2021 20:59

שוכר שכר חנות מאשה שהיה לה תיק במס הכנסה והוציאה לו קבלות על שכר הדירה ששילם לה. האשה נפטרה ולילדיה שירשו החנות אין תיק במס הכנסה והם לא יכולים להוציא קבלה לשוכר, מסיבה זו השוכר אומר מזה שנה שיש לו את דמי השכירות אך שהוא לא ישלם אלא אם יוציאו לו קבלה.

האם השוכר רשאי להתנות תשלום דמי שכירות בקבלת קבלה כפי שמתנה, מה הדין במקרה כזה?

תודה רבה


הוספת תגובה לעמוד המלא

היתר פינוי בינוי לינדה | 27/09/2021 11:39

בפרויקט פינוי בינוי: היתר בנייה זה משהו שהיזם מוציא (ואם כן מאיפה?) או שזה היתר שהעירייה נותנה ליזם?


הוספת תגובה לעמוד המלא

נא לשאול בפורום מקרקעין ליאור חאיק, עו"ד | 28/09/2021 11:41



ככל ויש צורך בסיוע נוסף, אני עומד לרשותך.

בברכה,

ליאור חאיק, עו"ד
מנהל פורום צרכנות ופורום דיני חוזים

לוי אשכול 31, רחובות
טל': 052-5475475; מייל: haiklior@hotmail.com


הוספת תגובה

הייזם מוציא היתר הריסה ובניה מהוועדה לתכנון ובניה מיכל | 28/09/2021 14:30




הוספת תגובה

פינוי שוכר עקב החלפת בעלים דני | 24/09/2021 09:45

שלום
אני שכרתי דירה לפני שנתיים מחברת אחזקה שהחזיקה את הנכס עבור הבעלים.
בעלת הדירה נפטרה והיורשים לא רוצים לעבוד יותר עם חברת האחזקה ורוצים לסיים איתם את החוזה.
חברת האחזקה טוענת שהם הביאו אותי כשוכר ואם היורשים לא רוצים לעבוד איתם יותר הם צריכים לפנות את השוכרים )אותנו) כי הם הביאו אותנו לנכס.
האם הטענה שלהם חוקית ואני צריך לפנות את הבית בשביל שהיורשים ישכירו אותו לאדם אחר?
נ.ב. אם חברת האחזקה היתה מסכימה שנישאר בנכס ליורשים לא היה אכפת, רק בלבד שהם יעשו חוזה ישירות איתנו.
תודה


הוספת תגובה לעמוד המלא

פינוי שוכר בשל החלפת בעלים ליאור חאיק, עו"ד | 24/09/2021 18:30

היי

צריך לבחון את החוזה ויתר הנסיבות בשביל להגיע למסקנה המשפטית המתאימה.

באופן כללי אפנה לסעיף 21 לחוק השכירות :המשכיר רשאי להקנות את זכותו במושכר לאחר (בסעיף זה – הרוכש); עשה כן, יבוא הרוכש במקומו של המשכיר לעניין הזכויות והחיובים של המשכיר על פי חוזה השכירות ועל פי דין, גם אם הרוכש לא ידע על קיום חוזה השכירות.

ככל ויש צורך בסיוע נוסף, אני עומד לרשותך.

בברכה,

ליאור חאיק, עו"ד
מנהל פורום צרכנות ופורום דיני חוזים

לוי אשכול 31, רחובות
טל': 052-5475475; מייל: haiklior@hotmail.com


הוספת תגובה

חתימה על הסכם פינוי בינוי לינדה | 23/09/2021 15:00

כאשר חותמים על הסכם פינוי בינוי, האם זה נגד החוק שמספר בעלי דירות יגיעו יחד למעמד החתימה ויחתמו כל אחד בנפרד אבל בנוכחות בעלי הדירות האחרים?


הוספת תגובה לעמוד המלא

הסכם פינוי בינוי ליאור חאיק, עו"ד | 24/09/2021 18:28

שלם,

ככול וכולם מסכימים על כך אני לא רואה מניעה.


ככל ויש צורך בסיוע נוסף, אני עומד לרשותך.

בברכה,

ליאור חאיק, עו"ד
מנהל פורום צרכנות ופורום דיני חוזים

לוי אשכול 31, רחובות
טל': 052-5475475; מייל: haiklior@hotmail.com


הוספת תגובה

סיום שכירות וש'קים שמחזיק בעל הדירה גל | 23/09/2021 00:51

שלום, שכרתי דירה במשך 3 שנים (כל שנה חידשתי את החוזה) ולפני שבוע סיימתי את השכירות בדירה זו. לאחר פינוי הדירה ביקשתי להגיע לבעל הדירה כדי למסור לו את המפתח, אך הוא אמר כי יקפוץ למחרת לבדוק את הדירה (אציין כי הוא לא בדק את הדירה כשאני נכנסתי במקום דיירים קודמים). שוחחתי איתו יומיים אח"כ והוא אמר שעדיין לא היה בדירה לראות אותה. עבר שבוע ושום דבר לא השתנה. הבעייה שהוא מחזיק אצלו 4 ש'קים שלי: ש'ק ביטחון ע"ס 20 אלף ש"ח (כשהשכירות הייתה 2500 בחודש), ועוד 3 ש'קים פתוחים לחברת חשמל, לארנונה ולמים. ביקשתי ממנו לקבל את הש'קים חזרה אך הוא מתעלם ובכוונה מושך זמן. אני גם זוכרת שלפני 3 שנים הוא ציין בפני שבכוונה הוא לא מחזיר את הש'קים לדיירים הקודמים אותם אני החלפתי ומושך אותם קצת. לפי מה שראיתי הוא יכול להחזיק את הש'קים עד 60 יום מהיום שסיימתי את השכירות. האם זה נכון? אין לי מה לעשות לגבי זה? מה יקרה אם גם לאחר 60 יום הוא לא יחזיר? למי אני פונה ומה אני יכולה לעשות בנושא? תודה


הוספת תגובה לעמוד המלא

השבת בטחונות בעקבות סיום שכירות ליאור חאיק, עו"ד | 24/09/2021 18:31

הי

מפנה לסעיף 25י(ה) לחוק השכירות:

הסתיימה תקופת השכירות, ישיב המשכיר לשוכר את הערובה או את יתרתה לאחר המימוש לפי סעיף קטן (ג), לרבות פירותיה, בתוך 60 ימים ממועד השבת הדירה המושכרת לרשותו או עד למועד שבו נפרעו חובות השוכר כאמור בסעיף קטן (ג), לפי המאוחר.

ככל ויש צורך בסיוע נוסף, אני עומד לרשותך.

בברכה,

ליאור חאיק, עו"ד
מנהל פורום צרכנות ופורום דיני חוזים

לוי אשכול 31, רחובות
טל': 052-5475475; מייל: haiklior@hotmail.com


הוספת תגובה

חיפוש בנט המשפט דיתי | 21/09/2021 18:10

ביצוע חיפוש בנט המשפט קיימת אופציה לחיפוש על פי שם בלבד?
אם כן, זה חיפוש אפשרי לאזרח שרשום כמשתמש באתר הממשלה משתמש רגיל שאינו עורך דין? 
או שהכל רק לפי מספר תיק, או תאריך הגשה.


הוספת תגובה לעמוד המלא

חיפוש במערכת נט המשפט ליאור חאיק, עו"ד | 22/09/2021 15:44

בנט המשפט אפשר להיכנס רק לתיקים אישיים שלך שיש לך גישה אליהם.

ככל ויש צורך בסיוע נוסף, אני עומד לרשותך.

בברכה,

ליאור חאיק, עו"ד
מנהל פורום צרכנות ופורום דיני חוזים

לוי אשכול 31, רחובות
טל': 052-5475475; מייל: haiklior@hotmail.com


הוספת תגובה

שינוי חוזה שכירות בעל פה. האם יש לזה תוקף משפטי ? דוד | 20/09/2021 23:14

שאלה דחופה ובבקשה תעזרו לי.

חתמתי עם בעל דירה על חוזה שכירות.
היה שם סעיף שלא נתן לי מנוח
הסעיף היה שאין יציאה מוקדמת עם התראה מראש.

תמיד יכול לקרות מקרה קיצוני שאאלץ לעזוב את הדירה כמו בעיה רפואית וכו

ביקשתי לבטל את החוזה לפני שנכנסתי לדירה למרות שניתנו צ'קים והסברתי לו שאינני רוצה לחיות בפחד שמא לא אוכל לשלם יום כלשהו בלי אפשרות לצאת
בעל הדירה אמר לי שאין מה לדאוג ואם אגיע למצב שאני במשבר כלכלי .
אני אצטרך לתת לו חודשיים מראש התראה והוא ישחרר אותי.

בעצם הוא ביצע שינוי מהחוזה שלו בכתב אך עשה את השינוי בהסכמה בעל פה.
יש לי הוכחה לשיחה הזו.
האם יש תוקף משפטי לשינוי בהסכמה בעל פה חוזה שכירות או שרק אם הוא חותם על מכתב ?

אני מאוד מודאג ולא רוצה להסתבך בחוב.
תודה מראש ??


הוספת תגובה לעמוד המלא

האם אפשר לשנות הסכם שכירות בעל פה? ליאור חאיק, עו"ד | 21/09/2021 15:50

כן, יש לכך תוקף בהנחה ותוכל להוכיח סיכום שונה מהחוזה.

ככל ויש צורך בסיוע נוסף, אני עומד לרשותך.

בברכה,

ליאור חאיק, עו"ד
מנהל פורום צרכנות ופורום דיני חוזים

לוי אשכול 31, רחובות
טל': 052-5475475; מייל: haiklior@hotmail.com


הוספת תגובה

פסק דין של בית משפט אלישבע מוצפי | 20/09/2021 09:16

פורסם בכלכליסט שבעקבות היא הגשת כתב הגנה לתביעה, נפסק נגד החייב מלוא הסכום, ובוצע עיקול, החייב ציין שאין לו כסף.
צויין שהתובעים הציגו בבית המשפט את הסכומים בחשבונות הבנק של הנתבע.
כיצד הם השיגו מידע על כל חשבונות הבנק של הנתבע. זה מידע מטריד מאוד, אם נעשה עיקול כמו במקרה הזה, אז מי שתבע יכול לקבל את כל היתרות בכל החשבונות של החייב? זה די מגוחך. או שהמידע הושג בדרך לא חוקית? שאלתי אם המידע הושג בדרך חוקית, באיזה שלב נמסר המידע בדבר היתרות בחשבונות לתובעים, רק אחרי שכבר הוגש להוצאה לפועל? 
מדוע נמסר כל המידע בכל היתרות. אם יש יתרה מספיקה לכיסוי החוב איזה עניין יש לתובע בכל יתרות מהחשבונות של החייב, זה לא מידתי חשיפה כזו ביחס לפרעון חוב. נאמר חייבים 10 אלפים , יש כיסוי, אז מדוע התובע יכול לקבל מידע על כל הנכסים של החייב. זו מוטרף לגמרי. אם זה הושג בדרך לא חוקית זו גם בעיה.
הנה הכתבה.

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001385023


הוספת תגובה לעמוד המלא

יתרות בחשבון בנק ליאור חאיק, עו"ד | 21/09/2021 15:51

אני לא מכיר את נסיבות התיק ואין לי מושג כיצד המידע החוק.

באופן כללי אי אפשר לקבל חשיפה למידע מוגן ופרטי אלא באמצעות צו בית משפט.

ככל ויש צורך בסיוע נוסף, אני עומד לרשותך.

בברכה,

ליאור חאיק, עו"ד
מנהל פורום צרכנות ופורום דיני חוזים

לוי אשכול 31, רחובות
טל': 052-5475475; מייל: haiklior@hotmail.com


הוספת תגובה

חוזה בטלפון שחר | 19/09/2021 08:51

אני רשום לקוח לקורס מסויים.
בשיחה בטלפון מסביר ללקוח כי עלות הרישום 1000₪ וכי התשלום לא חוזר אם החליט לבטל הרשמה.
התשלום מבטיח לך מקום מקורס של 10 אנשים וכי אני לא יכול לרשום משהו אחר שהרישום מסתיים.

הלקוח מבין משלם בטלפון ואני שולח לו קבלת מס בטלפון על התשלום

אחרי 10 ימים החליט הלקוח לשלוח לי הודעה רוצה לבטל .
מה עלי לעשות ???? האם אני צריך להחזיר לו את הכסף למרות התנאים שהצבתי בראש ?


הוספת תגובה לעמוד המלא

ביטול עסקה קורס ליאור חאיק, עו"ד | 21/09/2021 15:53

ככול ולא בוצע גילוי נאות בכתב אתה בבעיה בתור עוסק. ראה תקנות הגנת הצרכן (ביטול עסקה).

ככל ויש צורך בסיוע נוסף, אני עומד לרשותך.

בברכה,

ליאור חאיק, עו"ד
מנהל פורום צרכנות ופורום דיני חוזים

לוי אשכול 31, רחובות
טל': 052-5475475; מייל: haiklior@hotmail.com


הוספת תגובה

כל כמה זמן מתעדכן אתר אמיר ג | 13/09/2021 12:05

האם אתר תולעת המשפט מתעדכן אונליין? או שזה באיחור של כמה שבועות מהופעת המידע בנט המשפט.
תודה, וגמר חתימה טובה. 


הוספת תגובה לעמוד המלא

מציע לפנות לאתר ולברר ישירות ליאור חאיק, עו"ד | 13/09/2021 13:13



ככל ויש צורך בסיוע נוסף, אני עומד לרשותך.

בברכה,

ליאור חאיק, עו"ד
מנהל פורום צרכנות ופורום דיני חוזים

לוי אשכול 31, רחובות
טל': 052-5475475; מייל: haiklior@hotmail.com


הוספת תגובה
להודעות נוספות גלול מטה