אודות הפורום

פורום פלילי הוקם כדי לתת מענה וסיוע מיידי לשאלות בתחום המשפט פלילי. זומנת לחקירה במשטרה ואתה מעוניין לדעת מהן זכויותיך? הוגש כתב אישום כנגד בנך המתבגר ואתה חרד לעתידו ? אתה מעוניין למחוק רישום פלילי/משטרתי? קיבלת מכתב שימוע ואתה מתלבט כיצד לנהוג?  נפלת קורבן לעבירה פלילית ואתה מעוניין לממש זכויותיך כמתלונן?
בפורום הפלילי ננסה להעניק לגולשים סיוע ראשוני לשאלות אלה ואחרות בתחום המשפט הפלילי: מעצרים, כתבי אישום, בקשת מעצר, שחרורים ועוד.

מה זה אומר יעקב | 18/01/2021 15:21

שלום ברישום  של המרשם רשום לי התיישן ונמחק בתאריך 20.10.2020 מה זה  אומר  ועוד תיק  משנת 1999  רשום שם   גם התיישן ונמחק  ובתאריך 20.10.2020ומעל   הפירוט  רשום  ללא הרשעות בכל העבירות מה  זה  אומר?


הוספת תגובה לעמוד המלא

דו"ח בגיו הפרת סגר ויאם | 16/01/2021 15:27

   הפרת סגר עבירה שגוררת איתה קנס כספי , השאלה שלי אם מדובר בקטין בגיל 15-16 מה מדיניות האכיפה בעניין זה ?

קטין שקיבל קנס בגין הפרת סגר, אילו טענות ניתן לטעון בבקשה לביטול קנס מינהלי ? 


הוספת תגובה לעמוד המלא

הפצת סרטון ברשת רמי | 16/01/2021 10:57

שלום רב, לפני מספר שבועות הופץ ברחבי הרשת ואתרי רכילויות סרטון פרובוקטיבי של אושיית רשת עם חשפן. כמו כן, הסרטון הועלה ע"י אדם אחר לרשת יוטיוב, והסרטון לא הוסר עדיין. אציין שהסרטון המדובר הועלה תחילה לרשת האינסטגרם של אותה אושיית רשת שמופיעה בסרטון. לאחר זמן מה, היא החליטה למחוק את הסרטון מעמוד האינסטגרם שלה. לפני חודש וחצי אותה אושיית רשת נכנסה לתכנית ריאליטי, וכעבור זמן מה חברותיה הפיצו מחדש את הסרטון המדובר. רציתי לדעת, במידה ואני מפיץ את הסרטון, שלא אני העליתי ליוטיוב, ברחבי פורומים ברשת, האם יכולה להיות כאן עילה לתביעת דיבה נגדי?


הוספת תגובה לעמוד המלא

התמחות במשפטים עירן | 15/01/2021 20:16

שלום רב!

ברצוני לברר האם אני יכול לעשות התמחות במשפטים לאחר הגשת כתב אישום  נגדי אך ההליך הסתיים באי הרשעה עם עונש של של"צ.

האם צריך לדווח על כך ללשכה בעת מילוי הטופס ההצהרה?הוספת תגובה לעמוד המלא

הסדר מותנה באור | 14/01/2021 20:03

שלום וברכה.

טלפנו אליי והציעו לי לחתום על הסדר מותנה.סירבתי.האם גם בשלב זה זה (לאחר שהציעו לי הסדר מותנה וסירבתי) ניתן לסגור את התיק ללא אישום וללא הסדר?


הוספת תגובה לעמוד המלא

מעצר בגין נוכחות לקטטה יצחק | 14/01/2021 13:25

לפני מספר שבועות נעצרתי בגין נוכחות קטטה. האם מותר למשטרה לעצור אותי רק כי הייתי נוכח בקטטה? 


הוספת תגובה לעמוד המלא

שאלת הבהרה עו"ד אמיר מורשתי | 14/01/2021 17:00

יצחק יקר, אשמח לדעת בגין מה נחקרת באזהרה בתחנה בטרם אוכל להשיב לך על שאלתך

בברכה,

אמיר מורשתי, עו"ד
מנהל פורום פלילי


הוספת תגובה

התניית גישה לבחינה באוניברסיטה בהעלאת תמונה למערכת בן | 13/01/2021 18:26

שלום רב,

אני סטודנט באוניברסיטה ובגלל הקורונה אנחנו נבחנים עם "השגחה" דרך ZOOM.

כדי שיזהו שאנחנו באמת אנחנו (למרות שאפשר דרך המצלמה לציג תעודת סטודנט) האוניברסיטה יצאה בהודעה שיש חובה להעלות תמונה למערכת הלימוד וגם צילום של תעודה מזהה (ת.ז, רישיון נהיגה וכו').

אני אדם שאוהב את פרטיותי ואפילו לא משתמש ברשתות חברתיות.

רציתי לדעת האם דרישה זו מעלה קושי משפטי בהקשר חוק הגנת הפרטיות, ואם כן אשמח להפנייה לסעיף

תודה רבה


הוספת תגובה לעמוד המלא

השאלה לא מעוררת כל בעיה במישור הפלילי עו"ד אמיר מורשתי | 14/01/2021 16:58בברכה,

אמיר מורשתי, עו"ד
מנהל פורום פלילי


הוספת תגובה

אלימות נפשית עמית | 13/01/2021 12:06

היי, האם אפשר להתלונן על אלימות במשפחה שאירעה לפני מספר שנים? אלימות כלכלית ונפשית, ולא פיזית, שממשיכה עד היום (בחסות החוק), האם מותר להגיש תלונה גם בדיעבד? 


הוספת תגובה לעמוד המלא

הגשת תלונה בדיעבד עו"ד אמיר מורשתי | 14/01/2021 16:57

עמית יקרה, הכלל הוא שאם לא עברה תקופת ההתיישנות לעבירה ניתן להגיש תלונה במשטרה גם על אירועים שהתרחשו לפני מספר שנים- יחד עם זאת, במקרים הללו תצטרכי לתת הסבר טוב לסיבה בגינה לא התלוננת במועד ומה גרם לך דווקא עתה להגיש את התלונה וכמובן, שככל שחולף הזמן, הנטייה של גורמי החקירה והתביעה שלא למהר ולהגיש כתב אישום, שכן העניין הציבורי בהגשת כתב אישום הולך ופוחת ככל שחולף זמן רב יותר. מעבר לאמור, נכון לעכשיו אלימות כלכלית אינה מהווה עבירה פלילית ( ישנה הצעת חוק בנושא) ולגבי נפשית השאלה, לא פרטת למה הכוונה, אבל ככל ומדובר באיומים הרי שאכן מדובר בעבירה פלילית. מקווה שהייתי לך לעזר

בברכה,

אמיר מורשתי, עו"ד
מנהל פורום פלילי


הוספת תגובה

האם נחשב לאיום ? אביאל | 12/01/2021 16:35

שלום. 

במסגרת דיון שיצא משליטה ברשתות, אישה אשר עובדת במוקד מדא, כותבת מידע כוזב ברשתות וטוענת שאין מגיפה והכל פוליטיקה. כתגובה הגבתי ״אשמח לדווח למוקד שאת עובדת בו שאת מצהירה בריש גליי שאין מגיפה״. מתוך חשש לבריאות הציבור ושלומו. 

כתגובה, היא טוענת שעשיתי צעד פלילי בכך שאיימתי לפגוע בפרנסתה, הסברתי לה בשיחה הפרטית שלא הייתה לי כוונה אמיתית לדווח, למרות שאני חושב שזה חוסר אחריות מדמות בעלת ״סמכות רפואית״ כלשהי. 
האם יש מקום לפליליים? 
(היא גם הגיבה שמה יקרה אם היא תדווח לבית ספר שאני עובד בו על כך שאני ״אנטי דמוקרט״?) 


הוספת תגובה לעמוד המלא

שאלה בנוגע לאיומים עו"ד אמיר מורשתי | 14/01/2021 12:48

אביאל יקר, סעיף 192 לחוק העונשין מגדיר את עבירת האיומים כ: " המאיים על אדם בכל דרך שהיא בפגיעה שלא כדין בגופו, בחירותו, בנכסיו, בשמו הטוב או בפרנסתו, שלו או של אדם אחר, בכוונה להפחיד את האדם או להקניטו, דינו - מאסר שלוש שנים."- כלומר, בהחלט איומים יכולים להיות בפגיעה בפרנסה, אך עדיין צריך להוכיח כי האיום היה שלא כדין - ואת זה ניתן ללמוד לא מעט בנסיבות של המקרה - נסיבות שלא ידועות לי משאלתך ( רוצה לומר, שגם לקשר שיש בינך לבין אותה מוקדנית ולהקשר בהם הושמעו האיומים מטעמך ישנה חשיבות ) . 

בברכה,

אמיר מורשתי, עו"ד
מנהל פורום פלילי


הוספת תגובה

זמן להגשת ערר צו למניעת הטרדה מאיימת הדואל שאלה | 11/01/2021 17:59

שלום, 
מישהי הגישה נגדי צו למניעת הטרדה מאיימת במעמד צד אחד ונקבע דיון במעמד 2 הצדדים ובו הצו בוטל. תוך כמה זמן יש לאותה אישה לערער על ההחלטה?


הוספת תגובה לעמוד המלא

ערעור על החלטה הדוחה מתן צו למניעת הטרדה מאיימת עו"ד אמיר מורשתי | 14/01/2021 12:04

פונה יקר, במקרה שאתה מתאר, ניתנה החלטה סופית הדוחה את בקשתה של האישה לקבלת צו למניעת הטרדה מאיימת- לאישה במקרה הזה יש זכות ערעור לבית המשפט המחוזי  תוך 45 יום ( או תוך 60 יום לפי תקנות סדר הדין האזרחי החדשות ) . יחד עם זאת, ככל שנוקף הזמן כך הסיכוי להצליח בערעור הולך ופוחת שכן אם במשך כל הזמן הזה היא לא הוטרדה ממך ומצד שני לא נחפזה להגיש ערעור, הדבר יכול בהחלט לחזק את החלטת בית המשפט שלא לאפשר לה לקבל צו כבקשתה. מקווה שהייתי לך לעזר

בברכה,

אמיר מורשתי, עו"ד
מנהל פורום פלילי


הוספת תגובה
להודעות נוספות גלול מטה